![Petrovics Zsuzsanna indiai élményeit meséli el a könyvben Fotó: Hüvösi Csaba / Forrás: Nool](https://petrovics-zsuzsa.hu/wp-content/uploads/2024/06/b66cae239b934890b7635d29f2a847b4.webp)
Ismét nagy öröm számomra, hogy a nógrádi embereknek a vármegye legnevesebb újságírója adta hírül legutóbbi bemutatómat. Megtiszteltetés volt Csongrádi Bélával újra találkozni, beszélgetni. A Nógrád Megyei Hírlapban 2024. június 14-én megjelent cikket alább olvashatjátok!
Petrovics Zsuzsanna a Bolyai János Gimnáziunban érettségizett mintegy bő négy évtizeddel ezelőtt, s bár a fővárosban diplomázott s azóta is ott dolgozott és él, folyamatosan szoros kapcsolatot ápol több volt gyermek- és ifjúkori barátjával, osztálytársával, rendszeresen szervez összejöveteleket. Az utóbbi időszakban találkozásaiknak egy-egy kötetének megjelentetése adott aktuális apropót.
![Petrovics Zsuzsanna indiai élményeit meséli el a könyvben
Fotó: Hüvösi Csaba / Forrás: Nool](https://petrovics-zsuzsa.hu/wp-content/uploads/2024/06/b66cae239b934890b7635d29f2a847b4-1024x684.webp)
Fotó: Hüvösi Csaba / Forrás: Nool
Sorra születtek a könyvek
Történt ugyanis, hogy a 2022-ben megjelent első, önéletrajzi, önismereti ihletésű, Kanaszta avagy életem játéka című könyvének egyik bemutatóját a Fő téri Kult Kávéházban tartotta. Nem kellett sokáig várnia a következő kötetére, az El Camino – Félúton útfélen-re sem, amely a címben jelzett nyugati-európai zarándokútjáról szól és amelyet az elmúlt év őszén itt, a városban a Balassi Bálint Könyvtárban is bemutatott a közönségnek. Ugyancsak ez az intézmény – ahol a Világjárók klubja elnevezésű szerveződés, programsorozat működik – volt a helyszíne a minapi bemutatónak is, amely keretében Csodaország: India címmel megjelent könyvével kapcsolatos különleges élményeit osztotta meg az érdeklődőkkel.
Az úti cél egyik barátnőjének súlyos betegségével függött össze, minthogy a gyógyulóban lévő hölgy kérte, hogy együtt utazzanak el álmai földjére. E bakancslistás tervet 2013-ban valósították meg, nem utazási iroda révén, hanem egy hindu tanító szervezésében, vezetésével s varázslatos élményeket tapasztaltak Buddha, Gandhi és Terézanya országának gazdagságából és nyomorából, különleges építészetéből, világi és vallási szokásaiból, s egyáltalán kultúrájából. Annál is inkább, mert kísérőjük speciális helyekre s olyan ismerőseihez vitte el őket, ahová csak kevesen jutnak el.
A rendkívül olvasmányos kötet végén kiderül, hogy indiai élményeit a szerző az idén január-februárban öntötte könyvbe Csillaghegyen egy itteni keleti hittudományi főiskolához kötődően. Mondandóját indiai fotóinak kommentálásával érzékeltette.
Az újságcikk eredeti formájában a NOOL weblapján érhető el.